2017 Winners

Class A

Winner

Class A Winner
image-1457

Skye Haughton

Shakespeare Infant School

Age 4

Winner

image-1458

Rivka Jutla

Pilgrims Pre-Preparatory School

Runner up

image-1459

Gigi Matova

Orchard house School

Third place

image-1460

Amelie Reyes

Norfolk House School

Highly commended

image-1461

Simran Jawandha

St Bernard’s Prep School

image-1462

Obianuju Okafor

Beechwood Park School

image-1463

Georgie Hendry

Eaton House The Manor School

Age 5

Winner

image-1464

Emma Seymour

Kensington Prep School

Runner up

image-1465

Prayaan Sharma

Homefield Preparatory school

Third place

image-1466

Robyn Searle

Ferndown First School

Highly commended

image-1467

Reinier Prado

Lakes Primary School

image-1468

Zahra Afzal

Individual entry, United Arab Emirates

Age 6

Winner

image-1469

Madeleine Gibson

High March School

Runner up

image-1470

Poppy Foxhall

Bells Farm Primary

Third place

image-1471

E.Z.

St Joseph’s Roman Catholic Primary School

Highly commended

image-1472

Sara Saggi

Kensington Prep School

image-1473

Zoe Yu

Eaton House The Manor School

Class B (7-8)

Winner

image-1474

Amber Yap

North London Collegiate School

Age 7

Winner

image-1475

Z. M.

Blue Gate Fields Junior School

Runner up

image-1476

N.M.

St Joseph’s Roman Catholic Primary School

Third place

image-1477

A. T.

Dell Primary School (Academy)

Highly commended

image-1478

Zakiya Anwar-Miah

The Premier Academy

image-1479

Annabel Spalton

High March School

image-1480

Erin Beare

St Marie’s Catholic Primary School

Age 8

Winner

image-1481

Afreen N.

Copley Junior School

Runner up

image-1482

Aleena Shahid

Bushmead Primary School

Third place

image-1483

Azlan Mesen

Clifton High School

Highly commended

image-1484

Freya McCall

Emmaus Primary School

image-1485

J. K.

St Joseph’s Roman Catholic Primary School

image-1486

M. A.

St Joseph’s Roman Catholic Primary School

image-1487

Allegra Leathers

Kensington Prep School

Class C (9-10)

Winner

image-1488

Krish Makhijani

St Bernard’s Prep School

Age 9

Winner

image-1489

Eman Ayub

Owler Brook Primary School

Runner up

image-1490

Timothy L.

Third place

image-1491

Eva Tattersall

Barlows Primary School

Highly commended

image-1492

Lucy Beare

St Marie’s Catholic Primary School

image-1493

Veera Vaitha

Leicester High School

Age 10

Winner

image-1494

Z. I.

Blue Gate Fields Junior School

Runner up

image-1495

Piya Nag

Yarm Preparatory School

Third place

image-1495

Libby Royde

Eaton House The Manor School

Highly commended

image-1497

Tiana Gayle

Robert Browning Primary

image-1498

Reyan Yu

Emmaus Primary School


Ben Blundy

Great Kingshill Combined School

Class D (11-13)

Winner

image-1499

T. J.

Blue Gate Fields Junior School

Age 11

Winner

image-1500

Emily Saunders

Kensington Prep School

Runner up

image-1501

Sapphire W.

Copley Junior School

Third place

image-1502

N. B.

Blue Gate Fields Junior School

Highly commended

image-1503

Mollie C.

St Mary’s Catholic Primary School

image-1504

Riya Sumal

St Bernard’s Prep School

image-1505

Mia Berry

Bushmead Primary School

Age 12

Winner

image-1506

Zackary Gamble

Beechwood Park School

Runner up

image-1507

Georgina Way

Forres Sandle Manor

Third Place

image-1508

Olivia Nimmo

Cargilfield

Highly commended

image-1509

Florrie Arnold–Forster

Moor Park School

image-1510

Caleb MacBruce

North Bridge House School

Age 13

Winner

image-1511

Willa Cook

Moor Park School

Runner up

image-1512

Ross Doran

North Bridge House School

Runner up

image-1513

Thalita Melo Dos Santos

Platanos College

Class E (Staff)

Winner

image-1514

Jemma Marsh

Dunraven School

Runner up

image-1515

Nadezda Shabalina

Hyde Park School

Third place

image-1516

Jo O’Sullivan

Homefield Preparatory School

Highly commended

image-1517

Helen Beavis

Beechwood Park School

image-1518

Adam White

Orchard House School

image-1519

Ellie Donaldson

Eaton House The Manor School

School

Winner

Blue Gate Fields Junior School

Runner Up

Eaton House The Manor School

Runner Up

Kensington Prep School